Suursaadik


Eesti Vabariigi suursaadik Kasahstani Vabariigis Toomas Tirs

Toomas Tirs asus tööle Välisministeeriumis 2007. aastal Poliitikaosakonda Lõuna-Kaukaasia riikide lauaülemana. 2009. aastal alustas Toomas Tirs tööd Brüsselis, kus ta oli neli aastat lauaülem Eesti Alalises esinduses Euroopa Liidu juures kaubanduspoliitika ja Transatlantiliste suhete valdkonnas. Toomas Tirs jätkas tööd lauaülemana Välisministeeriumis välismajanduse ja arengukoostöö osakonnas, kaubanduspoliitika ja majandusorganisatsioonide büroos 2013.-2014. ja jälle 2015. aastal. Vahepeal, töötas Toomas Tirs rahvusliku eksperdina Läti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise sekretariaadis. Aastatel 2016-2018 töötas ta Riigikantseleis Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise logistikajuhina.

  • aastal määrati Toomas Tirs erakorraliseks ja täievoliliseks suursaadikuks Belgia Kuningriigis ja Luksemburgi Suurhertsogiriigis. Lisaks täitis ta Alalises esinduses EL juures haldusküsimuste asejuhi ülesandeid.

Suursaadik Tirs on enne Välisministeeriumisse tööle asumist töötanud aastatel 1995-1999 Eesti Telefon ASis (nüüd Telia Eesti) juhtide arenduse projektijuhina ning personalidirektorina. 1999. kuni  2007. aastani oli ta konsultant ja koolitaja Goldratt Baltic OÜs ning andis kursuseid projektijuhtimise lektorina Estonian Business Schoolis ja IT Kolledžis.

Toomas Tirsil on magistrikraad ärijuhtimises Tartu Ülikoolist strateegilise juhtimise erialal (Cum Laude) ning bakalaureuse kraad (Magna Cum Laude) University of Wisconsin-Eau Claire ärijuhtimise erialal.

Suursaadik Tirs räägib eesti, inglise, vene, prantsuse, läti ja soome keelt. Tema huvialad on rahvatants, ujumine ja ta on AIESEC Alumni.

Toomas Tirs on abielus Gunda Tirega, peres on kolm last.